Home B1 České Vánoce

České Vánoce

Chcete si něco zahrát a přitom si zopakovat slovní zásobu spojenou s českými Vánocemi? Potom jste tady na správném místě, protože jsem pro vás sepsala a vyhledala 50 slovíček nebo frází doplněných obrázky!

Zajímají vás české Vánoce? V publikaci Prosincové svátky I si můžete přečíst texty, poslechnout si je na YouTube a zahrát si hry. Kromě toho podpoříte iLearnCzech! 🙂


FLASHCARDS

Tady jsou kartičky – na přední straně uvidíte obrázek, na zadní slovo (nebo slova), které ho popisuje. Můžete se tak učit slovní zásobu.


KVÍZ

Co vidíte na obrázku? Klikněte na jednu ze čtyř možností.


OBRÁZKOVÝ KVÍZ

Začne se vám odkrývat obrázek. V momentě, kdy tušíte, co na něm je, klikněte na červené tlačítko a vyberte jednu ze čtyř variant. Čím dříve to uhodnete, tím více bodů dostanete.


ANAGRAMY

Co vidíte na obrázku? Sestavte z nabízených písmenek správné slovo (nebo frázi).


PŘIŘAĎTE SLOVA K OBRÁZKŮM

Přiřaďte k vybraným obrázkům správné slovo.


ŠIBENICE

Co vidíte na obrázku? Klikněte na písmenko, které podle vás patří do slova. Můžete udělat maximálně 7 chyb, jinak budete viset!


PSANÍ

Následuje text o českých Vánocích, ale také Silvestru a Třech králích. Do mezer musíte napsat vždy JEDNO slovo (nebo shluk písmen). Dávejte pozor na pravopis! Až budete mít hotovo, klikněte na modré tlačítko a zkontrolujte, jestli jste měli správné odpovědi.