Home B2 Čeština pro cizince B2/L8: Mluvení – dobročinnost

Čeština pro cizince B2/L8: Mluvení – dobročinnost

Studujete s učebnicí Marie Boccou Kestřánkové a kol. Čeština pro cizince – úroveň B2? Připravujete se na zkoušku na úrovni B2? Chtěli byste si vyzkoušet, jak jste se naučili něco z lekce 8?

V této lekci jste se učili slovíčka k tématu DOBROČINNOST. Pamatujete si, co znamenají? Umíte to vysvětlit? Pojďte si procvičit MLUVENÍ!


SLOVNÍ ZÁSOBA – VYSVĚTLOVÁNÍ

Vyberte si kartu a vysvětlete slovo nebo frázi, které vidíte. Ale pozor, při vysvětlování nesmíte používat slova, která jsou příbuzná k vysvětlovanému slovu! Můžete hrát s druhým člověkem – a on musí slovo uhodnout. Můžete to ale hrát i jinak – druhý člověk musí dávat otázky a vy odpovídáte jenom ano/ne. V balíčku je 64 kartiček.


OTÁZKY – KONVERZACE

V tomto cvičení najdete na kartičkách otázky ke konverzaci. Není cílem dát na otázku jednoslovnou nebo jednovětnou odpověď. Je to podnět k mluvení, a tak byste měli svou odpověď vysvětlit, zdůvodnit. Jestli pracujete s druhým člověkem, nezapomeňte se ho na oplátku zeptat na jeho názor a jeho zkušenost. Jestli trénujete mluvení sami, nahrávejte se! V balíčku je 40 otázek.