Home A2 Filmy: Liška, vydra a vlci

Filmy: Liška, vydra a vlci

Učíte se česky, ale ještě neumíte tak dobře? Chcete se na něco dívat? Poslouchat češtinu?

Můžete zkusit dívat se na “večerníčky“. Jsou to krátké filmy pro děti (obvykle seriály), na které se dívají večer, předtím, než jdou spát. V některých se mluví rychle, ale v některých pomalu – a to je pro vás dobré. Vhodné jsou asi večerníčky pro předškolní děti = ty, které ještě nechodí do školy.

Když se na ně díváte na webu České televize, můžete tam najít také titulky (podívejte se na obrázek, kde). Titulky nejsou vždycky 100% stejné jako to, co říkají ve filmu, ale můžou vám pomoct rozumět.

Dnes mám pro vás tři večerníčky, ve kterých uvidíte opravdová zvířata v přírodě. Je to něco jako dokumentární filmy pro děti, ale taky trochu pohádky.

Tuláček

Tuláček je lišče, to znamená liščí mládě, dítě lišky. Liška je zvíře, které vypadá podobně jako pes (je to psovitá šelma) a žije v lese. Tuláček zůstal bez matky, a tak se musí postarat samo o sebe. V seriálu můžete vidět, jak roste a jak poznává svět kolem sebe. Vidíte tam i jiná zvířata, která žijou v české přírodě.

Podívejte se na dobrodružství, která zažívá “Tuláček“.

Malá liška “Tuláček” (obrázek z webu ČT)

Vydrýsek

Vydra říční je docela malé zvíře, které žije u řeky. Má krátké nohy a dlouhé štíhlé tělo a dobře plave. Žere hlavně ryby. V České republice je chráněná, to znamená, že ji lidé nesmějí lovit a zabíjet, protože je jich málo. V tomto seriálu vidíte malou vydru, Vydrýska, a jeho první rok života. Poznáte i jiná zvířata a českou přírodu v okolí řek, rybníků a podobně.

Podívejte se na dobrodružství, která zažívá “Vydrýsek”.

Malá vydra “Vydrýsek” (obrázek z webu ČT)

Bráškové

“Bráškové” jsou dva malí vlci, vlčata, vlčí štěňata. Dostali jméno Flíček a Žolík. Stará se o ně kluk Vašík, můžete vidět, jak rostou, a můžete se s nimi podívat do přírody v českých lesích – a nejen tam!

Podívejte se na dobrodružství, která zažívají “Bráškové”.

Dva vlci – “Bráškové” (obrázek z webu ČT)