Home A2 Filmy: Medvědi

Filmy: Medvědi

Učíte se česky, ale ještě neumíte tak dobře? Chcete se na něco dívat? Poslouchat češtinu?

Můžete zkusit dívat se na “večerníčky“. Jsou to krátké filmy pro děti (obvykle seriály), na které se dívají večer, předtím, než jdou spát. V některých se mluví rychle, ale v některých pomalu – a to je pro vás dobré. Vhodné jsou asi večerníčky pro předškolní děti = ty, které ještě nechodí do školy.

Když se na ně díváte na webu České televize, můžete tam najít také titulky (podívejte se na obrázek, kde). Titulky nejsou vždycky 100% stejné jako to, co říkají ve filmu, ale můžou vám pomoct rozumět.

Dnes vám doporučím tři seriály – večerníčky, které jsou všechny o medvědech. Když mluvíme o malém nebo roztomilém medvědovi, můžeme říkat také “medvídek” nebo “méďa” (béďa), nebo “míša” (kulička), “míšánek”. Filmy jsou hrané, jsou to opravdová zvířata a lidé.

Méďové

V seriálu uvidíte tři malé medvědy – medvíďata, medvědí děti, která jejich matka medvědice opustila, když utekla, protože se bála lidí. Medvídci dostala jména Kuba, Vojta a Matěj. Můžete vidět, jak se o ně člověk stará, jak rostou, hrajou si a poznávají svět. Samozřejmě uvidíte i krásnou českou přírodu.

Podívejte se na dobrodružství, která zažívají “Méďové“.

Méďové II. – Povídání pro Aničku

V dalších epizodách můžete na začátku znovu vidět medvídky Kubu, Vojtu a Matěje. Jsou jim už tři roky. Potom ale uvidíte nová medvíďata, která se narodila na zámku v Českém Krumlově a dostala jména Eliška a Honzík. S těmi dvěma medvídky autor seriálu cestuje po České republice, takže se můžete podíva na různá místa v české přírodě.

Podívejte se cestování po ČR s malými medvídky “Méďové II.”.

Méďové na cestách

Třetí seriál, ve kterém autor (Václav Chaloupek) cestuje s dalšími dvěma malými medvědy – tentokrát jsou to Agáta a Martin – po České republice. Můžete tedy vidět další krásná místa ČR, ale také jak medvíďata rostou, hrajou si a objevují svět.

Podívejte se “Méďové na cestách”.

Méďové “Martin” a “Agáta” (obrázek z webu ČT)