Home A2 Filmy: Prasátko, koťata a ježek

Filmy: Prasátko, koťata a ježek

Učíte se česky, ale ještě neumíte tak dobře? Chcete se na něco dívat? Poslouchat češtinu?

Můžete zkusit dívat se na “večerníčky“. Jsou to krátké filmy pro děti (obvykle seriály), na které se dívají večer, předtím, než jdou spát. V některých se mluví rychle, ale v některých pomalu – a to je pro vás dobré. Vhodné jsou asi večerníčky pro předškolní děti = ty, které ještě nechodí do školy.

Když se na ně díváte na webu České televize, můžete tam najít také titulky (podívejte se na obrázek, kde). Titulky nejsou vždycky 100% stejné jako to, co říkají ve filmu, ale můžou vám pomoct rozumět.

Dnes jsem pro vás vybrala tři seriály, které můžete zkusit.

Prasátko Peppa

Je dobré dívat se na něco, co už třeba znáte. Prasátko Peppa je britský animovaný film o prasečí holčičce a její rodině. V epizodách můžete vidět situace ze života, takže se tam můžete naučit (nebo si zopakovat) každodenní slovní zásobu.

Podívejte se na příběhy “Prasátko Peppa”.

Peppa a její rodina (obrázek z webu ČT)

Byla jednou koťata

Hlavní postavy jsou kocourek Macourek, kocourek Canfourek a starší kocour Kočičák. Macourek a Canfourek jsem malí a naivní, ale Kočičák je chytrý a zlobivý. Jejich příběhy jsou docela zábavné.

Podívejte se na příběhy “Byla jednou koťata”.

Canfourek, Kočičák a Macourek (obrázek z webu ČT)

Podivuhodná cesta ježka Aladina

Aladin je ježek ušatý, kterého zoolog Aleš nechtěně (omylem, náhodou) přivezl z Egypta, kde fotografoval zvířata, do České republiky. V seriálu můžete vidět přírodu i města a různá zvířata, nejdřív v Africe, potom v ČR.

Podívejte se na příběhy “Podivuhodná cesta ježka Aladina”.

Ježek ušatý – Aladin (obrázek z webu ČT)