Home B2 Filmy: Vynálezce, strašidla a krysy

Filmy: Vynálezce, strašidla a krysy

Učíte se česky a chcete se na něco dívat? Poslouchat češtinu?

Můžete zkusit dívat se na “večerníčky“. Jsou to krátké filmy pro děti (obvykle seriály), na které se dívají večer, předtím, než jdou spát. V některých se mluví rychle, ale v některých pomalu – a to je pro vás dobré. Vhodné jsou asi večerníčky pro předškolní děti = ty, které ještě nechodí do školy.

Když se na ně díváte na webu České televize, můžete tam najít také titulky (podívejte se na obrázek, kde). Titulky nejsou vždycky 100% stejné jako to, co říkají ve filmu, ale můžou vám pomoct rozumět.

Některé další večerníčky, které jsem pro vás vybrala, už jsou pro trochu vyšší úroveň, protože hlavní postavy mluví dost rychle – a také slovní zásoba už je bohatší a více hovorová. Ale titulky jsou k dispozici!

Vynálezce Alva

V tomto večerníčku se seznámíte s jedním klukem, který si říká “vynálezce Alva”. Snaží se problémy každodenního života řešit fantastickými vynálezy. Je šílený, nebo geniální? To musíte rozhodnout sami…

Podívejte se na dobrodružství, která zažívá “Vynálezce Alva“.

Strašidla na Kulíkově

Na hradě Kulíkov pracuje jako kastelán pan Krbec, se kterým tam žijou kocour Kokeš, sova Kukula a kavka Kocanda. Hrad Kulíkov je vymyšlený (fiktivní). Existuje ještě série “O zvířátkách pana Krbce”, která se odehrává před tímto seriálem, ale momentálně není dostupná na stránkách České televize. Na hradě žije také duch rytíře Ruprechta, ale kromě něj tam můžete vidět i bílou paní, bezhlavého rytíře, ohnivého psa a jiná strašidla.

Podívejte se na “Strašidla na Kulíkově”.

Pan Krbec, jeho sova, kavka a kocour (obrázek z videa na webu ČT)

Krysáci

Na malém smetišti na Moravě (u Vizovic) žijou dva krysí kluci – krysáci Hubert a Hodan a jejich kamarád sádrový trpaslík Ludvík. Jednoho dne se na skládce objeví ještě Eda, laboratorní potkan z Prahy. Ve večerníčku můžete slyšet, jak se mluví na Moravě – je to trochu odlišné od češtiny, kterou znáte z učebnic pro cizince, z Praze a podobně.

Podívejte se na dobrodružství, která zažívají “Krysáci”.

Hubert, Eda, Ludvík a Hodan (obrázek z videa na webu ČT)