Home A2 Filmy: Čmeláci a UFO

Filmy: Čmeláci a UFO

Učíte se česky, ale ještě neumíte tak dobře? Chcete se na něco dívat? Poslouchat češtinu?

Můžete zkusit dívat se na “večerníčky“. Jsou to krátké filmy pro děti (obvykle seriály), na které se dívají večer, předtím, než jdou spát. V některých se mluví rychle, ale v některých pomalu – a to je pro vás dobré. Vhodné jsou asi večerníčky pro předškolní děti = ty, které ještě nechodí do školy.

Když se na ně díváte na webu České televize, můžete tam najít také titulky (podívejte se na obrázek, kde). Titulky nejsou vždycky 100% stejné jako to, co říkají ve filmu, ale můžou vám pomoct rozumět.

Dnes jsem vybrala jeden večerníček o dvou čmelácích (hmyz, jako včely, brouci…) a o holčičce Bertě a jejím kamarádovi mimozemšťanovi.

Jak Ťuk a Bzuk putovali za sluníčkem

Ťuk a Bzuk jsou dva malí čmeláci. Jsou to kamarádi, kteří se rozhodli, že půjdou za sluncem, aby ho přibili na oblohu a bylo pořád hezké počasí. Cestou potkávají jiný hmyz (brouky, včely, sršně…) a prožívají různá dobrodružství.

Podívejte se na příběh, “Jak Ťuk a Bzuk putovali za sluníčkem”.

Bzuk a Ťuk (obrázek z webu ČT)

Berta a Ufo

Berta je malá holčička, která nosí brýle, je zvídavá a někdy trochu nešikovná. Je velmi inteligentní a vynalézavá a má zvláštního kamaráda – mimozemšťana (ufona). Ten přiletěl létajícím talířem z vesmíru, aby Bertě pomáhal. Mimozemšťan se umí proměňovat a zažívá s Bertou různá dobrodružství.

Podívejte se na příběhy “Berta a Ufo”.

Ufík a Berta (obrázek z webu ČT)

Berta a Ufo II.

Pokračování příběhů brýlaté holčičky Berty a mimozemšťana Ufíka z planety veselých ufíků. Berta má malého bratra Bartoloměje (Bartíka), takže teď zažívají dobrodružství i s ním.

Podívejte se na příběhy “Berta a Ufo II.”.

Berta a Ufík (obrázek z webu ČT)