Home A2 Filmy: Ovečky, vlci a skřítci

Filmy: Ovečky, vlci a skřítci

Učíte se česky, ale ještě neumíte tak dobře? Chcete se na něco dívat? Poslouchat češtinu?

Můžete zkusit dívat se na “večerníčky“. Jsou to krátké filmy pro děti (obvykle seriály), na které se dívají večer, předtím, než jdou spát. V některých se mluví rychle, ale v některých pomalu – a to je pro vás dobré. Vhodné jsou asi večerníčky pro předškolní děti = ty, které ještě nechodí do školy.

Když se na ně díváte na webu České televize, můžete tam najít také titulky (podívejte se na obrázek, kde). Titulky nejsou vždycky 100% stejné jako to, co říkají ve filmu, ale můžou vám pomoct rozumět.

Další tři seriály, které jsem pro vás vybrala, všechny vypráví jeden hlas. Je to populární česká herečka Jiřina Bohdalová.

Pohádky ovčí babičky

Ovčí babička vypráví příběhy o ovečkách, beráncích a vlcích. Ovečky jsou obvykle hodné, zatímco vlci jsou obvykle zlí. Jsou to takové milé pohádky.

Podívejte se na “Pohádky ovčí babičky”.

Ovčí babička (obrázek z webu ČT)

Pohádky z mechu a kapradí

Hlavní postavy jsou Křemílek a Vochomůrka, dva skřítci, kteří žijou v pařezové chaloupce (= v domečku ze stromu) v lese. Něco, co dělají, je “normální” (pečou koláč), ale jsou tam i “nadpřirozené bytosti”, to znamená postavy, které jsou kouzelné, které v našem světě neexistují. Tohle je jeden z nejpopulárnějších českých večerníčků.

Podívejte se na “Pohádky z mechu a kapradí”.

Křemílek a Vochomůrka (printscreen z webu ČT)

O skřítku Racochejlovi

Jak vidíte, tento večerníček namaloval stejný ilustrátor jako ten předchozí – Zdeněk Smetana. Také skřítek Racochejl žije v lese, ale v “kloboukové chaloupce”. Je to takový rozcuchaný (= neučesaný) kluk, který je “neposedný” (= aktivní) a zažívá s kamarády různá dobrodružství.

Podívejte se na příběhy “O skřítku Racochejlovi”.

Skřítek Racochejl (obrázek z webu ČT)